Yandex.Metrica
Emre Kahraman

Emre Kahraman

Design / Marketing / Branding

Logo Tasarımcıları İçin 6 Zorunlu Okuma Blogu

Web hakkında harika bir şey, mesleğiniz hakkında bilgilendirilmenize yardımcı olacak, serbest erişilebilir içeriğin bol olmasıdır. Logo tasarımı ile ilgileniyorsanız, bu yazıda yer alan mükemmel logo tasarım bloglarına göz atın. Bloglar, tasarım ilhamını düzenli olarak bulmak, yeni ipuçları ve püf noktaları öğrenmek ve endüstrinizin haber ve gelişmelerine ayak uydurmak için mükemmel bir yoldur.

 

1. Logo Tasarımı Aşk

Seçkin grafik tasarımcı ve kitap yazarı David Airey tarafından hazırlanan bu blog, logolar ve marka kimliklerinin tasarımı ile ilgili konuları kapsıyor. Bu blogda, “iyi logolar iyi görünmesi gerekiyor mu” gibi düşünce kışkırtıcı fikirlerin tartışması da dahil olmak üzere çok çeşitli mesajlar bulacaksınız. Ve ayrıca logolarınızın fiyatına ilişkin yararlı ipuçları . Airey’nin yazılarının tadını çıkarırsanız , diğer bloglarına , davidairey.com ve Identity Designed’e gidin , ayrıca logo tasarımı ile ilgili kitabını satın alın.

2. LogoLounge

Makaleler bölümünde LogoLounge üzerinde (bir online logosu veritabanı ve logo tasarımı yarışması sitesi) şirket logo tasarımları bol bulunur. Bu sitede, gibi eski logo tasarımları yapılan değişikliklerle ilgili okuyacağınız bu gibi ve haberlere en iyi 20 logolar Girişimci dergisine göre. Açıkça bir blog olmamasına rağmen, LogoLounge’daki bu bölüm aslında blog içeriğini ve tasarım biçimini takip eder.

3. Sadece Yaratıcı

Son derece başarılı grafik tasarımcı ve blog yazarı Jacob Cass bu harika blog sahibidir. O gibi logo tasarımı, hakkında mükemmel blog yayınları ton yazılı bu bir iyi bir logo kılan.

4. Logo Faktörü

Logo Factor, logo tasarım stüdyosu The Logo Factory’in blogudur. Logo Factory, 1996’dan beri varlığını sürdüren bir şirkettir. Tasarım stüdyosunun blogunda, eBay’in yeni logosundaki görüşleri ve vaka incelemeleri gibi çok sayıda iyi yayın keşfedeceksiniz . Logo tasarım projeleri.

5. Marka Yeni

UnderConsideration web sitesinde yer alan Brand New, marka kimliği tasarımlarını kapsayan (2006 yılından beri devam etmektedir) uzun süredir devam etmekte olan bir blogdur. Bu sitede, Mall of America’nın yeni logo tasarımı gibi logo yeniden tasarımlarıyla ilgili fikir kitaplarını okuyacak ve site yazarlarının yeni 21. Yüzyıl Fox logosu hakkında ne düşündüklerini okuyacaksınız .

6. Logolog

Bu blog ilginç ve popüler logoları içermektedir. Özellikli logo tasarımları, sitenin yazarına iyi ve ilginç kılan şeyleri kısaca tartışıyor. Bazen blog yayınlarında, özellikli logonun ilk taslaklarının ve tasarım tasarımcısı ile ilişkili logonun görüntüleri bulunur. Logolog’da kapsanan bazı logolar Amazon.com , FedEx ve Paul Rand logolarıdır .

DROP A COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir